Světový den diabetu Olomouc 2017
Světový den diabetu Olomouc 2017

Dne 14. listopadu proběhl v Olomouci Světový den diabetu. Akce ve spolupráci s IFMSA byla tentokrát pořádána v obchodním centru Šantovka a předcházela odpolednímu programu - Běhu proti diabetu.


Z řad ASF se akce zúčastnilo 6 studentů respektive studentek. Pro veřejnost byla připravena spousta terapeutických pomůcek na vyzkoušení - Blackroll míčky a válce, SM-system či Therbandy a jiné. Nabízeli jsme všem korekci sedu, pomoc s aktuálními problémy a odpovědi na otázky týkající se zdraví či fyzioterapie jako oboru.


Byli jsme taktéž připraveni pomáhat a radit v tento den nejdůležitější skupině lidí - nemocných s diabetes mellitus I. či II. typu - správný pohyb je pro tuto skupinu velmi důležitý v boji proti cukrovce a výrazně pomáhá předcházet různým problémům z nemoci plynoucích.


K našemu zklamání nebyl ale zájem těchto lidí tak velký, proto se budeme snažit do příště vymyslet poutavější program.


Celkově se akce IFMSA povedla a my se těšíme na další rok.


Matouš Hynek, Olomouc.

Spolupracujeme s
http://fyzio-letna.cz/ http://pcfenix.cz/ http://svetfyzioterapie.cz/ http://www.theragym.cz/ www.zdravypodnik.cz https://obchod.redcord.cz/6-vzdelavani http://www.barefootbrno.cz http://www.fyziomami.cz http://www.fyziobeskyd.cz/ http://www.kurzy-maserske.cz/ http://fyziokurzy.cz/ http://www.hledamfyzio.cz/ http://www.ahinsashoes.cz/ http://www.czepa.cz/ http://www.unify-cr.cz/ https://www.lf2.cuni.cz/ http://www.fsps.muni.cz/ http://www.histologie.memorix.cz/ u-a.cz www.anatomie.memorix.cz tejpy.cz rehaeduca.cz torf-ziegler.com yoda-institut.cz