Světový den diabetu Praha 2018
Světový den diabetu Praha 2018

Dne 15. listopadu 2018 se uskutečnila akce s názvem Světový den diabetu. Jedná se o tradiční událost, které se za Asociaci studentů fyzioterapie účastníme ve spolupráci s IFMSA. Již 2. rokem jsme se sešli v příjemném prostředí Galerie Harfa v Praze, kde na návštěvníky čekal bohatý program připravený studenty medicíny, fyzioterapie, dentální hygieny a nutriční terapie. Na jednotlivých stanovištích si návštěvníci mohli nechat změřit tlak, procento tuku v těle, obvod pasu, vypočítat index obezity či popsat základní principy terapie diabetu. Další stanoviště byly zaměřené na problematiku kouření, zdravého stravování a správné dentální hygieny.


 


Mezi návštěvníky našeho fyzioterapeutického stanoviště se vyskytli jak lidé, kteří mají s DM osobní zkušenost, tak i ti, kteří se chtěli informovat o prevenci. Dále jsme měli možnost edukovat širokou veřejnost o významu pohybové aktivity v každodenním životě. Pro tento účel jsme byli vybaveni pomůckami, jako je například oblíbená labilní čočka, na které rády balancují nejen děti, ale i dospělí, overball, theraband, gymball a další. Každý z návštěvníků měl možnost si aktivity vyzkoušet – někteří si s námi k našemu potěšení zacvičili, jiní si vystačili s informačními letáky a krátkým milým rozhovorem.Nechyběly také dotazy na řešení různých pohybových problémů, které kolemjdoucí řešili, či na možnosti a náročnost studia fyzioterapie.


 


Pavlína Šimková a Eliška Patrmanová

Spolupracujeme s
http://fyzio-letna.cz/ http://pcfenix.cz/ http://svetfyzioterapie.cz/ http://www.theragym.cz/ www.zdravypodnik.cz https://obchod.redcord.cz/6-vzdelavani http://www.barefootbrno.cz http://www.fyziomami.cz http://www.fyziobeskyd.cz/ http://www.kurzy-maserske.cz/ http://fyziokurzy.cz/ http://www.hledamfyzio.cz/ http://www.ahinsashoes.cz/ http://www.czepa.cz/ http://www.unify-cr.cz/ https://www.lf2.cuni.cz/ http://www.fsps.muni.cz/ http://www.histologie.memorix.cz/ u-a.cz www.anatomie.memorix.cz tejpy.cz rehaeduca.cz torf-ziegler.com yoda-institut.cz