Konference ECTPS v Manchesteru
Konference ECTPS v Manchesteru

General Assembly Evropské konfederace studentů fyzioterapie (ECPTS) – Manchester (UK)


O víkendu v říjnu 23. – 25. 10. 2015) proběhl meeting Evropské konfederace student fyzioterapie, tentokrát v Manchestru. Sešli se zde zástupci student fyzioterapie celkem z 10 zemí Evropy a nechyběli ani zástupci za Českou republiku.


V pátek proběhlo seznámení, prohlídka města a teambuildingové hry.


V sobotu všechny přivítala členka britské The Chartered Society of Physiotherapy a Prezident ECPTS. Pak následoval praktický kurz využití Kinesiotapu, kde jsme si mohli vyzkoušet různé techniky na rameno a diskutovat s ostatními, co se používá v různých zemích. Následovala přednáška o ENPHE (European Network of Physiotherapy in Higher Education), ve které jsou také aktivní studenti. Pak proběhla přednáška o programu zahraničních stáží ESPEP ( European Summer Physiotherapy Exchange Program), kterou měla Klára Kučerová (ČR) a Mira Rühl (Německo). Informovali o proběhnutí první zahraniční stáže v létě 2015 a přednesli také strukturu tohoto programu. Pár dalších zemí vyjádřilo zájem na tom zapojit se do tohoto programu na příští rok. Odpoledne pak ještě probíhala diskuze o dalším směřování organizace (ECPTS).


V neděli zhodnotili členové výboru ECPTS svou práci. Protože se události zúčastnili zástupci ze zemí, kteří budou v brzké době končit studium, rozhodlo se, že se nebude volit výbor na další rok, ale že tyto volby proběhnou za půl roku.


Osobně si myslím, že to byl krásný víkend, navázala se nová přátelství, studenti si mezi sebou vyměňovali informace o systému vzdělávání a také o fyzioterapii jako takové. Byla to skvělá příležitost, jak si procvičit angličtinu a také navázat vztahy na mezinárodní úrovni pro ASF. Doufám, že se nám v příštím roce podaří rozšířit nabídku zahraničních stáží a že tento program bude fungovat i do budoucna.


Pokud by někdo měl zájem i přes rok zapojit se aktivně do chodu ECPTS nebo zjistit nějaké další informace, neváhejte mě kontaktovat na mailu: klarakuc@seznam.cz


Více informací o ECPTS:   http://ecpts.weebly.com/

Spolupracujeme s
https://www.honova.cz/ https://www.centrumpohybuol.cz http://fyzio-letna.cz/ http://pcfenix.cz/ http://svetfyzioterapie.cz/ http://www.theragym.cz/ www.zdravypodnik.cz https://obchod.redcord.cz/6-vzdelavani http://www.barefootbrno.cz http://www.fyziomami.cz http://www.fyziobeskyd.cz/ http://www.kurzy-maserske.cz/ http://fyziokurzy.cz/ http://www.hledamfyzio.cz/ http://www.ahinsashoes.cz/ http://www.czepa.cz/ http://www.unify-cr.cz/ https://www.lf2.cuni.cz/ http://www.fsps.muni.cz/ http://www.histologie.memorix.cz/ www.anatomie.memorix.cz tejpy.cz rehaeduca.cz yoda-institut.cz