Světový den diabetu Praha 2014
Světový den diabetu Praha 2014

Světový den diabetu 12. 11. 2014


Čtrnáctého listopadu je vyhlášen jako Světový den diabetu. S ním se pojí mnoho akci zvyšující povědomí veřejnosti o nástrahách a komplikacích diabetu. Jen v České republice žije zhruba 800 000 lidí s diabetem II. typu.


Jednou z akcí k příležitosti Světového dne diabetu byl i Edukační stan v Praze v blízkosti metra Anděl, ve středu 12. listopadu, pořádaný mezinárodní studentskou organizací IFMSA. Uvnitř stanu bylo několik stanovišť, zaměřených buď na měření tělesných hodnot, jako glykémie, krevní tlak nebo procento tělesného tuku, nebo na ukázky, edukace a konzultace, jako kouření, zdravá strava, první pomoc u hypoglykémie nebo správné čištění zubů.


Jedním ze stanovišť byl Zdravý pohyb, který zajišťovali studenti z Asociace studentůfyzioterapie. Stanem za celý den prošlo šest set lidí, kteří měli možnost vyslechnout rady a konzultovat své problémy v oblasti pohybové aktivity, motivací k pohybu a ukázek některých praktických cviků. Návštěvníci stanu dostávali také leták (autor Jiří Vítek).


Děkujeme všem studentům – dobrovolníkům, kteří pomohli prezentovat veřejnosti možnosti prevence a terapie pomocí fyzioterapie u této rozšířené civilizační nemoci.


Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.


 


Autor článku: Ondřej Novotný

Spolupracujeme s
http://fyzio-letna.cz/ http://pcfenix.cz/ http://svetfyzioterapie.cz/ http://www.theragym.cz/ www.zdravypodnik.cz https://obchod.redcord.cz/6-vzdelavani http://www.barefootbrno.cz http://www.fyziomami.cz http://www.fyziobeskyd.cz/ http://www.kurzy-maserske.cz/ http://fyziokurzy.cz/ http://www.hledamfyzio.cz/ http://www.ahinsashoes.cz/ http://www.czepa.cz/ http://www.unify-cr.cz/ https://www.lf2.cuni.cz/ http://www.fsps.muni.cz/ http://www.histologie.memorix.cz/ u-a.cz www.anatomie.memorix.cz tejpy.cz rehaeduca.cz torf-ziegler.com yoda-institut.cz