Světový den diabetu Praha 2015
Světový den diabetu Praha 2015


Ve středu 11. 11. 2015 se ASF spolu se studenty doktorského studia z pražských lékařských fakult opět dobrovolně účastnila Světového dnu diabetu pod záštitou studentské organizace IFMSA CZ.


V krytých stanovištích na pěší zóně u stanice metra Anděl a na náměstí Republiky byly vybudovány stany, kde si lidé mohli zdarma změřit tlak, procenta tuku v těle, obvod pasu, nebo vypočítat BMI. Zároveň byla pro zájemce v blízké lékárně možnost nechat si stanovit glykémii. Další stanoviště byla zaměřena na problematiku kouření, HIV, nebo první pomoci.


U našeho fyzio-stanoviště si lidé mohli vyslechnout, jak důležité je pravidelné cvičení, a to jak v prevenci metabolického syndromu, tak zlepšení stavu člověka již postiženého diabetem typu II.. Pro každého jsme se společně snažili najít podle zdravotního stavu individuální východisko.
S tématem cvičení se samozřejmě úzce pojí také zásady správné výživy a diabetická dieta, takže témata často přecházela i do oblasti životního stylu.


Tento rok jsme zvládli se zúčastnit pouze druhé služby od 15:00 do 18:00, ale doufáme, že příští rok se nás zúčastní více a pokryjeme celý den.


Ještě bychom chtěli poděkovat IFMSA CZ za poskytnutí prostoru a zúčastněným z našich řad za účast.


Autor:


David Pálek


Spolupracujeme s
http://fyzio-letna.cz/ http://pcfenix.cz/ http://svetfyzioterapie.cz/ http://www.theragym.cz/ www.zdravypodnik.cz https://obchod.redcord.cz/6-vzdelavani http://www.barefootbrno.cz http://www.fyziomami.cz http://www.fyziobeskyd.cz/ http://www.kurzy-maserske.cz/ http://fyziokurzy.cz/ http://www.hledamfyzio.cz/ http://www.ahinsashoes.cz/ http://www.czepa.cz/ http://www.unify-cr.cz/ https://www.lf2.cuni.cz/ http://www.fsps.muni.cz/ http://www.histologie.memorix.cz/ u-a.cz www.anatomie.memorix.cz tejpy.cz rehaeduca.cz torf-ziegler.com yoda-institut.cz