Světový den diabetu Brno 2015
Světový den diabetu Brno 2015


Ve dnech 14. a 15. listopadu 2015 se v Brně Asociace studentů fyzioterapie účastnila Světového dne diabetu společně s mediky z brněnské fakulty. Akce byla pod záštitou studentské organizace IFMSA CZ.


Akce se konala v prostorech nákupního centra Olympia v Brně.  Bylo zde několik sekcí, kde si zájemci mohli nechat změřit krevní tlak, procenta tuku v těle, či se dozvědět více o správném stravování od nutričních terapeutů, nebo o následcích diabetu, dále si prakticky vyzkoušet resuscitaci pod dohledem odborníka.


Program byl zaměřen nejen na dospělé účastníky, ale i na děti. Pro děti byla přichystána Nemocnice pro medvídky, kde v operačním oblečení mohli medvídka odoperovat, či pouze asistovat operaci pod vedením zkušených mediků. Dále se děti mohly zapojit do hry o zdravém/nezdravém jídle či si vymalovat nemocného medvídka.


U stanoviště prevence, části fyzioterapie, se návštěvníci mohli dozvědět mnoho informací o prevenci diabetu. Edukovali jsme návštěvníky ohledně výhod pravidelného cvičení a jeho vlivu na organismus, doporučovali pomůcky vhodné pro cvičení (overbally, balanční čočky, therabandy), prováděli korekci cviků u návštěvníků a řešili i problémy pohybového aparátu, které nebyly spojené s diabetem (syndrom rotátorové manžety, ploché nohy u dětí, piriformis syndrom, LBP, atd.).


Při této příležitosti se do akce zapojili studenti více fakult, např. LF či FSpS v Brně, FBMI ČVUT v Kladně, aj. Studenti fyzioterapie si mohli ozřejmit teoretické poznatky v praxi, vyměnit si názory či nápady s kolegy z jiných fakult a načerpat nové zkušenosti z oboru fyzioterapie.


Rádi bychom poděkovali všem účastníkům za skvěle odvedenou práci a budeme se těšit při spolupráci na dalších akcích ve spolupráci s ASF.


Autor:


Kateřina Jinochová, viceprezidentka ASF


Spolupracujeme s
http://fyzio-letna.cz/ http://pcfenix.cz/ http://svetfyzioterapie.cz/ http://www.theragym.cz/ www.zdravypodnik.cz https://obchod.redcord.cz/6-vzdelavani http://www.barefootbrno.cz http://www.fyziomami.cz http://www.fyziobeskyd.cz/ http://www.kurzy-maserske.cz/ http://fyziokurzy.cz/ http://www.hledamfyzio.cz/ http://www.ahinsashoes.cz/ http://www.czepa.cz/ http://www.unify-cr.cz/ https://www.lf2.cuni.cz/ http://www.fsps.muni.cz/ http://www.histologie.memorix.cz/ u-a.cz www.anatomie.memorix.cz tejpy.cz rehaeduca.cz torf-ziegler.com yoda-institut.cz