Světový den diabetu Brno 2016
Světový den diabetu Brno 2016

Dne 12. a 13.11. se v brněnském NC Olympia pod záštitou IFMSA konal projekt mezinárodní diabetologické federace. Šlo o tzv. Světový den diabetu, jehož cílem je rozšířit povědomí o problematice tohoto onemocnění.


Za tímto účelem se sešel početný tým nejen mediků, ale i nutričních terapeutů, optometrů a samozřejmě fyzioterapeutů z řad ASF.


Lidé si mohli postupně projít několik stanovišť, kde měli možnost změřit si BMI, hladinu cholesterolu a tlaku, naučit se KPR nebo probrat s fyzioterapeutem míru své pohybové aktivity, případně zkonzultovat jakékoli bolavé místo na těle a rovnou si zkusit jednoduchou terapii.


Z mého pohledu měla akce velký ohlas, o nezájmu kolemjdoucích nemohla být řeč, a tak se téměř s jistotou můžeme těšit na příští ročník.


Petr Pliska

Spolupracujeme s
http://fyzio-letna.cz/ http://pcfenix.cz/ http://svetfyzioterapie.cz/ http://www.theragym.cz/ www.zdravypodnik.cz https://obchod.redcord.cz/6-vzdelavani http://www.barefootbrno.cz http://www.fyziomami.cz http://www.fyziobeskyd.cz/ http://www.kurzy-maserske.cz/ http://fyziokurzy.cz/ http://www.hledamfyzio.cz/ http://www.ahinsashoes.cz/ http://www.czepa.cz/ http://www.unify-cr.cz/ https://www.lf2.cuni.cz/ http://www.fsps.muni.cz/ http://www.histologie.memorix.cz/ u-a.cz www.anatomie.memorix.cz tejpy.cz rehaeduca.cz torf-ziegler.com yoda-institut.cz