Světový den diabetu Praha 2016
Světový den diabetu Praha 2016

            V rámci Světového dne diabetu, který je vyhlášen na 14. listopadu, se v Praze k jeho příležitosti konalo mnoho akcí. Jednou z nich byla také akce pořádaná studentskou organizací IFMSA. Jejím cílem bylo široké veřejnosti přiblížit onemocnění diabetes mellitus, lidově zvané cukrovka.


            Ve čtvrtek 10. listopadu v blízkosti metra Anděl mohli lidé navštívit edukační stan, jehož součástí byl široký tým budoucích lékařů, nutričních terapeutů, dentálních hygienistů a samozřejmě také fyzioterapeutů z řad Asociace studentů fyzioterapie. K dispozici bylo několik stanovišť, kde si lidé mohli zdarma změřit krevní tlak, procento tělesného tuku nebo oxidu uhelnatého v plicích, obvod pasu, vypočítat BMI, či zkonzultovat správné čistění zubů a zdravou stravu.


            U našeho stanoviště si mohli lidé vyslechnout, jak důležitý je pohyb a pravidelné cvičení v prevenci, či léčbě metabolického syndromu nebo diabetu 2. typu. Mohli si také odnést domů leták se základními informacemi ohledně diabetu a cviky na doma, které jsme se snažili doplnit individuálně o další vhodné cvičení či pohybovou aktivitu. A ačkoliv nám počasí zcela úplně nepřálo, návštěvníků, kteří se shromáždili pod stanem bylo nespočet.


            Na závěr bychom chtěli poděkovat IFMSA za spolupráci a všem dobrovolníkům, kteří se této akce účastnili, neboť bez nich by tato akce nebyla možná.


 Autor: Július Smolej

Spolupracujeme s
http://fyzio-letna.cz/ http://pcfenix.cz/ http://svetfyzioterapie.cz/ http://www.theragym.cz/ www.zdravypodnik.cz https://obchod.redcord.cz/6-vzdelavani http://www.barefootbrno.cz http://www.fyziomami.cz http://www.fyziobeskyd.cz/ http://www.kurzy-maserske.cz/ http://fyziokurzy.cz/ http://www.hledamfyzio.cz/ http://www.ahinsashoes.cz/ http://www.czepa.cz/ http://www.unify-cr.cz/ https://www.lf2.cuni.cz/ http://www.fsps.muni.cz/ http://www.histologie.memorix.cz/ u-a.cz www.anatomie.memorix.cz tejpy.cz rehaeduca.cz torf-ziegler.com yoda-institut.cz