Vítejte u 18. dílu podcastu ASF! Tentokrát naše pozvání přijal Mgr. MgA. Filip Jevič, se kterým jsme si povídali o jeho cestě přes divadelní umění až k fyzioterapii, o dětské rehabilitaci a o užití Vojtovy metody u onkologických pacientů.
Filip Jevič nejprve vystudoval herectví a následně také režii a dramaturgii na pražské DAMU. Až poté jeho životní cesta vedla k fyzioterapii, ve které úspěšně dosáhl magisterského vzdělání na 2.LF UK. Nyní již přes 10 let působí v dětské části kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Motol a 2.LF UK. V Motole se podílel na zakládání oddělení dětské lůžkové rehabilitace, kde působí jako vedoucí fyzioterapeut. Vedle samotné profese fyzioterapeuta také přednáší, publikuje a částečně se stále věnuje divadlu a režii.
Jak se náš host dostal z DAMU k fyzioterapii? V čem je studium fyzioterapie a divadelních umění rozdílné a mají také něco společného? Jaké jsou přednosti české pediatrické rehabilitace a na čem bychom naopak mohli zapracovat? Jak vznikalo oddělení dětské lůžkové rehabilitace v Motole? Jak je to s využitím Vojtovy reflexní lokomoce u onkologických pacientů? A proč je tak důležité testovat ustálená přesvědčení a vyvracet mýty?
To vše (a mnohem více) si můžete poslechnout v tomto dílu našeho podcastu, kterým Vás provedou Káťa a Ondra.
Přejeme Vám příjemný poslech!
Vaše ASF